Kategoria Prasa

Rozrywka

Kategoria: Prasa

Rozrywka W wolnych chwilach każda kobieta chętnie odda się jakiemuś relaksującemu zajęciu, nie dziwi zatem, iż w czasopismach dla pań znajdzie się wiele propozycji na spędzenie wolnego czasu. W prasie znajdziemy wiele interesujących recenzji, dzięki którym możemy wybrać jedną z wchodzących na ekrany kin premier. Nierzadko zdarza się jednak, iż nadmiernie przychylna bądź krytyczna opinia nie będzie odzwierciedlała naszych odczuć, jednak warto zapoznać się ze zdaniem innych zanim wydamy kilkanaście złotych na bilet. Poza tym w wielu czasopismach możemy znaleźć artykuły na temat nowości książkowych, niestety w większości czasopism poświęca się im o wiele mniej miejsca niż życzyłoby to sobie wiele fanów książek. Warto również wiedzieć, iż w wielu gazetach prezentowane są miejsca, które warto odwiedzić w czasie letnich wakacji czy ferii zimowych. W tym dziale nierzadko możemy znaleźć ciekawe propozycje na spędzania wolnego czasu oraz zobaczyć jak wolne chwile wykorzystują nasze gwiazdy. W tym dziale znajdziemy również krzyżówki czy łamigłówki.

Zdrowie

Kategoria: Prasa

Zdrowie Wielu z nas tak naprawdę nie wie, jak postąpić gdy z naszym organizmem zaczyna dziać się coś złego. Są osoby, które z każdą wątpliwością pobiegną do lekarza, są jednak i takie, które będą chciały radzić sobie na własną rękę. Właśnie do nich skierowane są rubryki, poświęcone zdrowiu. W prasie kobiecej zajmują one dość dużo miejsca i nierzadko prowadzone są przez wyspecjalizowanych medyków. Czytelniczki wielu czasopism mają możliwość zadawania pytań lekarzom, na które uzyskają wnikliwe, acz przystępne dla zwykłego człowieka odpowiedzi. W prasie możemy znaleźć wiele informacji na temat różnych chorób, o których wiele się słyszy, acz w gruncie rzeczy niewiele się wie. Bardzo dużo miejsca poświęca się tu takim schorzeniom jak chociażby miażdżyca. Z prasy kobiecej wiele dowiemy się również o wszelkich nowotworach. Przeciętnej czytelniczce przybliżone zostaną również problemu związane z chorobami dziedzicznymi czy schorzenia, dotykające dzieci. Jeśli chodzi o zdrowie, to wiele kobiet zainteresuje się również kwestiami związanymi z ciążą i narodzinami dziecka.

Elle

Kategoria: Prasa

Elle Elle to magazyn dla kobiet o długoletniej tradycji. Założycielem pisma był Francuz, Pierre Lazareff i jego żona, Helene Gordon. Pierwszy numer ukazał się w 1945 roku. Od tego czasu Elle stało się magazynem znanym na całym świecie, ma bowiem aż 39 wydań zagranicznych i jest rozpowszechniane w ponad 60 krajach. Jego średni nakład to około 360 tysięcy egzemplarzy. Główną tematyką magazynu Elle jest moda, choć w każdym numerze poruszane są tematy związane również z urodą czy psychologią oraz zdrowiem. Ponadto, ważnym elementem każdego numeru jest wywiad z jakąś znaną osobistością, która też staje się twarzą na okładce danego wydania. Badania wskazują, że średni wiek czytelników magazynu to 34,7 lat, a mimo że pismo skierowane jest do kobiet, 18% spośród czytających je to mężczyźni. Elle cieszy się sporą popularnością również w Internecie, bowiem stronę czasopisma każdego miesiąca odwiedza około 26 milionów osób. Ciekawostką jest to, że ponad 70% czytelników to osoby, które wykupiły prenumeratę pisma.

Uroda

Kategoria: Prasa

Uroda Uroda to kwestia, którą interesuje się wiele kobiet, ze względu na to, iż w dzisiejszych czasach odpowiednia pielęgnacja może sprawić, iż znacznie poprawimy nasz codzienny wygląd. Wiele mówi się o tym, iż wystarczy dobrze dobrany makijaż i odpowiednia fryzura, by sprawić, żeby każda kobieta wyglądała pięknie i czuła się piękną. W gruncie rzeczy właśnie na tych kwestiach skupiają się redaktorzy działów poświęconych urodzie. Możemy znaleźć tu rekomendację wielu, pojawiających się na rynku kosmetycznym nowości, dzięki którym nasza skóra będzie wyglądała zdrowiej i młodziej. W czasopismach znajdziemy również wiele przykładowych makijaży, dostosowanych do różnego rodzaju cery i typu urody, dzięki czemu każda kobieta będzie mogła wypróbować rozwiązania najwłaściwsze dla siebie. Interesujące mogą okazać się również tematy poświęcone takim kwestiom jak chociażby chirurgia plastyczna. Warto wiedzieć bowiem, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania i poczytać opinie czytelniczek, które podjęły już decyzję.

Pani

Kategoria: Prasa

Pani Pani, podobnie jak Twój Styl, jest miesięcznikiem wydawanym przez Wydawnictwo Bauer. Jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do kobiet. Na rynku prasy dla pań stanowi jedno z najstarszych pism. W każdym numerze znajdziemy wiele tematów związanych z modą, zdrowiem, urodą, ale także ciekawe reportaże i interesujące felietony. Jednym ze smaczków każdego numeru jest obszerny wywiad przeprowadzany przez Małgorzatę Domagalik z wybranym mężczyzną ze świata kultury czy po prostu showbiznesu. Domagalik, oprócz tego, że prowadzi wspomniane rozmowy, jest również redaktorką naczelną pisma. Z Panią współpracują znane osobistości, które na potrzeby magazynu dostarczają napisane przez siebie felietony. W gronie tych felietonistów znajdziemy chociażby Krystynę Jandę czy pisarza, Janusza Leona Wiśniewskiego. I choć średni nakład pisma może nie jest najwyższy – wynosi bowiem nieco ponad 150 tysięcy egzemplarzy, Pani ma jednak grono stałych i wiernych czytelniczek, wyczekujących każdego kolejnego numeru pisma.