Wpisy oznaczone tagiem pasja

Prasa dla hobbystów

Kategoria: Porady

Prasa dla hobbystów Ze zwiększającą się liczbą amatorów różnych dziedzin aktywizacji zwiększa się również ilość nakładu prasy dla hobbystów. Pomimo tego, że osiągnięcie godziwego poziomu życia jest coraz trudniejsze, ponieważ wymaga od pracowników wyższego wykształcenia oraz zaangażowania w pracę, to czas spędzany w miejscu pracy jest średnio krótszy niż kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu (dużo prac wykonują bowiem maszyny, a nie ludzie). Dlatego też społeczeństwo ma coraz więcej czasu na oddawanie się swym pasjom. Zapotrzebowanie na informacje, dotyczące zajęć, które sprzyjają odpoczynkowi, relaksacji oraz oddawaniu się przyjemnościom sprawia, że powstaje coraz więcej gazet, które opisują możliwe sposoby spędzania czasu wolnego. Gazety takie opisują, która forma wypoczynku jest najlepsza dla osoby o określonym charakterze, zainteresowaniach, kondycji fizycznej itd. Ponadto, istnieją magazyny przeznaczone dla osób, które mają utorowany kierunek na poświęcanie swego czasu wolnego. W ten sposób, w kioskach i salonach multimedialnych można zobaczyć pełne półki gazet dotyczących pielęgnacji ogrodów, prezentujących najnowsze modele samochodów i motocykli, czy przeznaczone dla „zapalonych” wędkarzy.

Pasja to podstawa

Kategoria: Porady

Pasja to podstawa Decydując się na pracę dziennikarza, warto jest wybrać tę dziedzinę, o której mamy wiedzę, a najlepiej, jeśli jesteśmy jej pasjonatami. Jedną z ciekawszych dziedzin na pewno jest sport. Dziennikarstwo sportowe w Polsce to dosyć spore możliwości dla tych, którzy chcieliby w tym miejscu spróbować swoich sił. Mamy różne portale internetowe, które zajmują się sportem ogólnie albo też szczegółowo skupiają się na jednej z dziedzin sportowych. Oprócz tego oczywiście dziennikarstwo sportowe to rozgłośnie radiowe, redakcje gazet oraz oczywiście stacje telewizyjne. Aby zostać dziennikarzem sportowym, na pewno potrzebna jest odpowiednia wiedza. Oczywiście można się pewnych kwestii nauczyć, nabyć odpowiedniej wiedzy na dany temat. Ba, przygotowując się do konkretnej relacji, do napisania artykułu, trzeba sięgać do odpowiednich źródeł i pogłębiać swoją wiedzę, ale przede wszystkim trzeba sport lubić, trzeba na danych dziedzinach sportowych się znać. W przeciwnym przypadku nikt, kto zwie się dziennikarzem sportowym, nie będzie nim w rzeczywistości.

Dziennikarstwo i pasja

Kategoria: Porady

Dziennikarstwo i pasja W tym zawodzie trzeba, bowiem pasji. Ma to znaczenie wówczas, gdy mówimy o dziennikarzach relacjonujących wydarzenia sportowe w telewizji, w radiu, jak i tych, którzy skupiają się na zdaniu relacji w artykułach prasowych. Jednym słowem, tutaj potrzeba jest pasji. Takich dziennikarzy kochają widzowie, słuchacze i czytelnicy. W tym miejscu nasuwa się na myśl osoba Tomasza Zimocha, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, którego relacje przyprawiają o dreszcze i który z przeciętnego widowiska sportowego potrafi uczynić niezwykły spektakl. To wszystko dzięki swemu zaangażowaniu, dzięki swojej pasji i niewątpliwie również dzięki pasji. Tej pasji nie może zabraknąć, a bez niej nie można być w pełni dobrym dziennikarzem sportowym. Ktoś może powiedzieć, że dzisiaj jest trudno o pracę w zawodzie dziennikarza sportowego. Owszem, na pewno nie jest łatwo o dobrą posadę, ale jeśli będziemy pasjonatami sportu, jeśli będziemy potrafili stworzyć wyjątkową relację z zawodów sportowych, to niewątpliwie ktoś nas dostrzeże. Tym samym będziemy mogli realizować naszą pasję, a to jest w życiu ważne.