Wpisy oznaczone tagiem gazeta

Wysokie Obcasy

Kategoria: Prasa

Wysokie Obcasy Wysokie Obcasy to swoisty ewenement na rynku czasopism dla kobiet. Nie ukazuje się bowiem jako autonomiczne pismo, stanowi natomiast bezpłatny sobotni dodatek do Gazety Wyborczej. I może właśnie dlatego od momentu ukazania się pierwszego numeru, magazyn cieszy się sporą popularnością wśród pań. Nie da się ukryć, że Wysokie Obcasy to pismo o mocno feministycznym charakterze, propagujące równouprawnienie kobiet i zachęcające je do walki o własne prawa i realizację zawodową. W każdym numerze znajdziemy oprócz nowinek na rynku kosmetyczno-odzieżowym również ciekawe reportaże, sesje zdjęciowe z najnowszymi kolekcjami mody, a także felietony znanych autorek – popularnej feministki, Kingi Dunin i aktorki, Joanny Szczepkowskiej. Od jakiegoś czasu pismo ostatnie strony każdego numeru oddaje poniekąd mężczyznom – w dziale zatytułowanym „Męska końcówka” znajdziemy wywiady ze znanymi postaciami świata kultury i sztuki. Od czasu do czasu, do pisma dołączane są gadżety, jednak to głównie jego zawartość treściowa stanowi główną atrakcję dla nowoczesnych kobiet.

Porady

Kategoria: Porady

Porady O tym, iż ludzie lubią czytać porady, świadczy chociażby fakt, iż nie brakuje ich nawet w gazecie z telewizyjnym programem. Wiele kobiet pisze bowiem do „Tele Tygodnia”, by pozyskać odpowiedzi na pytania dotyczące wychowywania potomstwa. Warto wiedzieć, iż odpowiedzi udziela Dorota Zawadzka, znana szerszemu gronu jako Super Niania. Tego typu porad nie brakuje również w przeznaczonej dla kobiet prasie. Mogą dowiedzieć się one, jakie prawa przysługują im podczas rozwodu czy jak rozwiązać sprawy podziału majątkowego. Nie brakuje również kobiet, które potrzebują porady w sprawach zdrady, bez względu na to, czy były zdradzane, czy to one zdradzają. Wiele pań korzysta z okazji do możliwości zadawania pytań specjalistom, dlatego w wielu magazynach na listy czytelniczek odpowiadają prawnicy, ginekolodzy czy psychologowie. W czasopismach możemy znaleźć również wiele przydatnych porad związanych z gotowaniem czy przyrządzaniem deserów. Nie brakuje również ciekawych sposobów na urządzenie salonu, sypialni czy zaaranżowanie tarasu.

Gazety dla młodzieży

Kategoria: Porady

Gazety dla młodzieży Młodzież pragnie czerpać jak najwięcej informacji o swym dorastaniu, które znajduje w prasie młodzieżowej. Ludzie w okresie dorastania znajdują się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ ich ciało oraz przyzwyczajenia zmieniają się w niesłychanie szybkim tempie. Niektórzy w tym okresie mogą liczyć na wsparcie ze strony rodziców, jednak wsparcie to nigdy nie jest wystarczające, ze względu na wstyd i skrępowanie nastolatków oraz ich matek i ojców. Wiadomą kwestią jest, że nie o wszystko młody człowiek jest w stanie zapytać, a nawet, jeśli odważy się to zrobić, to nie zawsze rodzice są w stanie odpowiedzieć. Dlatego też powstała prasa, przeznaczona tylko i wyłącznie dla młodzieży. Zawiera ona wszystkie niezbędne informacje dotyczące dojrzewania emocjonalnego oraz płciowego, porusza takie tematy jak trądzik, szybki wzrost, zwiększanie masy ciała, wzrost piersi i bioder u dziewcząt. Popularne w tego typu gazetach są przede wszystkim tematy miłosne i seksualne. Redaktorzy przedstawiają porady dotyczące pierwszych miłości oraz kontaktów seksualnych. Gazety takie prowadzą kampanię przedstawiającą młodym ludziom sposoby zabezpieczania się przed ciążą oraz chorobami wenerycznymi, co jest niesłychanie ważne.